Asistent medical de farmacie

Bucuresti, Constanta, Timisoara, Iasi, Husi, Siret, Radauti, Dorohoi

Candidatul ideal

Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);

Certificat de membru;

Cunostinte de operare PC;

Abilitati de comunicare si relationare;

Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

Descrierea jobului

Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii;

Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse; Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice;

Participa la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor din farmacie;

De ce sa faci parte din echipa Catena ?

• suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung;

• oferim un pachet salarial motivant;

• cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma;

• te vei perfectiona continuu in meseria ta;

• pretuim si sustinem personalul Catena datorita caruia in prezent ocupam primul loc in topul farmaciilor din Romania.

Aplica pentru acest post