SPECIALIST MARKETING

Descrierea jobului:

- Identificarea si contactarea noilor furnizori in vederea colaborarii cu Grupul Catena

- Negocierea cu furnizorii actuali in vederea obtinerii celor mai avantajoase conditii (discounturi comerciale, promotii, concursuri vanzari)

 - Stabilirea categoriilor prioritare si dezvoltarea actiunilor specifice pentru cresterea vanzarilor si a marjei de profit

- Concepe, negociaza, implementeaza si evalueaza actiuni de promovare desfasurate cu sustinerea furnizorilor

- Elaboreaza rapoarte privind rezultatele proiectelor derulate

- Optimizeaza nomenclatorul de produse din portofoliu si urmareste corecta distribuire a produselor in farmacii

 - Mentine relatia cu farmaciile in vederea asigurarii suportului necesar

- Se implica in elaborarea si implementarea strategiilor de marketing pentru categoria produselor cu prescriptie medicala (Rx)

- Monitorizeaza concurenta si piata de profil

- Se informeaza asupra modificarilor de ordin legislativ si concurential

Candidatul ideal:

- Studii superioare finalizate – (de preferat domeniul economic/cibernetica)

- Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara (constituie un avantaj experienta in domeniul farmaceutic sau FMCG)

 - Cunostinte avansate de operare PC - MS Office

- Cunostinte avansate de limba engleza

- Foarte bune abilitati de negociere, comunicare si relationare

- Persoana organizata si planificata, cu orientare spre rezultate