Durere

  • Acid acetilsalicilic 500mg x 20cpr

    Acid acetilsalicilic 500mg x 20cpr

    Cititi cu atentie si in intregime acest prospect, deoarece el contine informatii importante pentru dumneavoastra. Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar…

  • Acid Acetilsalicilic Labormed 500 mg x 20 compr

    Acid Acetilsalicilic Labormed 500 mg x 20 compr

    Acid Acetilsalicilic Labormed face parte din categoria medicamentelor antiinflamatoare nesteroidiene si contine acid acetilsalicilic, utilizat in combaterea durerilor de intensitate slaba sau moderata,…

  • Acid acetilsalicilic-Richter 500mg x 30 compr. ARM

    Acid acetilsalicilic-Richter 500mg x 30 compr. ARM

    Un comprimat contine acid acetilsalicilic 500 mg si gluconat de calciu 150 mg. Acid Acetilsalicilic 500mg Richter indicat in: -Ca analgezic si antipiretic: combaterea durerilor de intensitate slaba sau…

  • Acupan 20 mg/2ml x 5 fiole x 2 ml sol. inj.

    Acupan 20 mg/2ml x 5 fiole x 2 ml solutie injectabila

    Acupan este un analgezic administrat in tratamentul simptomatic al afectiunilor dureroase de scurta durata, in special in cazul durerilor care apar dupa interventii chirurgicale (post-operator).  …

  • Adagin 400mg x 10cps.

    Adagin 400mg x 10cps.

    Adagin face parte din grupa medicamentelor denumite AINS (medicamente antiinflamatoare nesteroidiene) care actioneaza reducand durerea, inflamatia si febra. Adagin este utilizat pentru a calma durerile…

  • Aflamil 100 mg x 20 plicuri pulb. pt. susp. orala

    Aflamil 100 mg x 20 plicuri pulbere pentru suspensie orala

    Aceclofenacul apartine unui grup de medicamente numit anti-inflamatoare nesteroidiene si antireumatice recomandat in tratamentul bolilor cu inflamatii acute si durere, precum: lumbago (dureri de spate),…

  • Algocalmin 500mg/ml x 1 flac. x 50ml pic. orale

    Algocalmin 500mg/ml x 1 flacon x 50 ml picaturi orale

    Algocalmin este un medicament care contine metamizol sodic monohidrat. Acesta apartine unei clase de medicamente numite pirazolone. Algocalmin este utilizat la adulti, adolescenti si copii pentru: durerii…

  • Antinevralgic Forte x 20 compr.

    Antinevralgic Forte x 20 compr.

    Cititi cu atentie si in intregime acest prospect inainte de a incepe sa luati acest medicament deoarece contine informatii importante pentru dumneavoastra. Luati intotdeauna acest medicament conform indicatiilor…

  • Antinevralgic P x 20 compr

    Antinevralgic P x 20 compr

    Antinevralgic P este un medicament care actioneaza impotriva durerii (analgezic), a febrei si inflamatiei. Fiecare comprimat de Antinevralgic P contine trei substante active: acid acetilsalicilic, paracetamol…

  • Antinevralgic Sinus x 12 compr. film.

    Antinevralgic Sinus x 12 compr. film.

    Antinevralgis sinus contine paracetamol 500 mg, cafeina 25 mg si clorhidrat de fenilefrina 5 mg. Este recomandat pentru ameliorarea simptomelor gripei si ale racelii. Reduce febra, amelioreaza durerile…

  • Aulin  x 15 plicuri

    Aulin x 15 plicuri

    AULIN este un medicament antiinflamator nesteroidian (AINS), cu proprietati analgezice (de calmare a durerii). Este utilizat pentru tratamentul durerii acute si al durerilor menstruale. Contine ca substanta…

  • Aulin 100 mg x 10 compr.

    Aulin 100 mg x 10 compr.

    AULIN este un medicament antiinflamator nesteroidian (AINS), care contine nimesulida ca substanta activa. Are proprietati analgezice (de calmare a durerii). Este utilizat pentru tratamentul durerii acute…

  • Brufen 20 mg / ml x 100 ml susp. orala

    Brufen 20 mg / ml x 100 ml susp. orala

      Brufen suspensie orala apartine unei clase de medicamente numite AINS (medicamente antiinflamatoare nesteroidiene). Brufen calmeaza durerea, reduce febra si are un efect antiinflamator.  …

  • Brufen Plus 400 mg / 30 mg x 30 compr. film.

    Brufen Plus 400 mg / 30 mg x 30 compr. film.

    Acest medicament contine ibuprofen si codeina. Ambele substante active calmeaza durerea. Actionand asupra corpului dumneavoastra in moduri diferite, ibuprofenul si codeina sunt combinate pentru a calma…

  • Clafen 100 mg x 6 supoz.   IS

    Clafen 100 mg x 6 supoz. IS

    Clafen este un medicament care face parte din grupa medicamentelor denumite AINS (antiinflamatoare nesteroidiene) care actioneaza scazand durerea, inflamatia si febra. Clafen este indicat pentru tratament…